Na návštevníkov čaká vínna a remeselná ulička, výletné plavby loďou po Dunaji, súťaž vo varení guláša, historické kolotoče a ďalšie atrakcie.

Dvojdňový festival, ktorý organizuje obec Kližská Nemá, ponúka milovníkom hudby a milovníkom miestnych chutí jedinečné chvíle. Všetko v príjemnom prostredí miesta, na dvore kaštieľa a jeho okolia.

Návštevníci si budú môcť vychutnať najlepšie vína z tejto oblasti počas festivalu, zatiaľ čo tí, ktorí si radi vychutnajú svoj nápoj v pokoji, čaká terasa. Zároveň milovníci remesiel môžu obdivovať zručnosť remeselníkov. Gastronomickú časť programu doplňuje varenie gulášu, na ktorú dohliadne víťaz súťaže kuchárskej show “Séfek séfje” Tatai Robi. Večery bude spríjemnovať stovka lampiónov.

Podunajský festival s názvom “Dunamenti Fesztivál” nie je len o kvalitnom víne a gastronómií, veď počas dvoch dní bude viacero výborných koncertov. 25. augusta v poobedných hodinách vystúpi ako prvá kapela Irigy Hónaljmirigy.

Na druhý deň, od 12:30, obľúbená kapela hlavne detí Alma Együttes, neskôr o 17:00 vystúpi kapela Jóvilágvan. Večer odohrá koncert Csík zenekar a následne na to o 21:00 vystúpi najznámejší maďarský soulový spevák, Charlie.

Program ale týmto nekončí. Počas dvojdňového festivalu na nás čaká opereta programu Két Szoknya Egy Nadrág Társulat a rovnako aj zábava na ulici. Výletná plavba sa bude konať v sobotu od 13:00 do 19:00. Loď opúšťa prístav každú hodinu.

Pre ďalšie informácie odporúčame sledovať Facebookovú udalosť festivalu.