Prvý letný deň bol v obci rušný. V rámci Dňa detí bol komunite slávnostne odovzdaný novovytvorený náučný chodník Dunajskej panorámy. Náučný chodník tvorí detské ihrisko, zrekonštruovaná výstavná budova a interaktívne tabule začínajúce na križovatke Rákócziho ulice. Oddychové miesta pri pobreží Dunaja budú zážitkom pre všetky vekové kategórie.

Niektorí si budú môcť užívať výhľad na panorámu z nových lavičiek, niektorí sa začítajú do histórie oblasti a určite sa nájdu aj takí, ktorí využijú svoje smartfóny na pozeranie filmu, sťahovanie aplikácií alebo na pozeranie príbehu o obci Gönyű s najmenšími členmi rodiny.

Detskú pozornosť upúta nielen rozprávka, ale aj hračky na doskách. Terénne úpravy a výsadba bola dokončená samosprávou Gönyűi Ltd. a vylepšená bola aj oblasť pri kríži. Už tretí rok organizuje Červený kríž, Klub dôchodcov a obec podujatie Deň detí pre rodiny s tradičnou zábavou. Tohtoročný program okrem tradičných hier doplnili aj pódiové programy. Predstavenie klaunov, bábkové predstavenia a detský koncert učarili v ten deň nielen najmenším.

Dávajte pozor na svoju novú vzácnosť, aby vám priniesla radosť na mnoho ďalších rokov!

Vývoj a podujatie bolo uskutočnené v rámci verejnej súťaže bod evidenčným číslom SKHU / 1601 / 1.1 / 258. www.skhu.eu

Obsah tejto písomnej informácie pre používateľov nemusí nevyhnutne odrážať oficiálne postavenie Európskej únie.